На головну Про автора Статті Книги Підручники Співавтори Партнери Книга поштою Презентації Пошта

МАТЕМАТИЧНИЙ
ТРЕНАЖЕР

 

Купити книгу, скориставшись послугой «КНИГА—ПОШТОЮ».

 

Купити книгу у видавництві

 

Фрагмент для ознайомлення (~1,3 Mb, pdf)

 

 

Передмова

Шановні читачі!

Книга, яку ви тримаєте в руках містить різноманітні матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Сподіваємося, що робота із посібниками допоможе ретельно підготуватися до ЗНО, та отримати гарну оцінку за державну підсумкову атестацію (ДПА) та високий рейтинговий бал ЗНО!

Всі приклади розв’язування вправ  та тестові завдання у посібнику складено у відповідності до програми зовнішнього незалежного оцінювання з математики (див. сайт Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua) та розбито на 6 розділів: 4 розділи з алгебри і початків аналізу та 2 з геометрії відповідно до вказаної програми.

Всі розділи, крім розділу ІV з алгебри та початків аналізу, розбито на теми відповідно до програми. Кожна тема  містить по два зразки розв’язування завдань у форматі ЗНО: одне завдання із вибором однієї правильної відповіді, а друге – завдання з короткою відповіддю або структуроване завдання з короткою відповіддю. Далі у кожній темі подано  контрольний тест, який складається з 10 завдань з вибором правильної відповіді і 2 завдань з короткою відповіддю. Після контрольних тестів у кожному розділі, крім розділу IV з алгебри і початків аналізу, запропоновано зразки тестових завдань для самостійного розв’язування: 60 завдань із вибором однієї правильної відповіді; 5 завдань на встановлення відповідності (логічні  пари) та 20 завдань з короткою відповіддю. Розділ IV з алгебри і початків аналізу містить два зразка розв’язування завдань у форматі ЗНО: одне завдання із вибором однієї правильної відповіді, а друге – завдання з короткою відповіддю та зразки тестових завдань  для самостійного розв’язування: 20 завдань із вибором однієї правильної відповіді, 3 завдання на встановлення відповідності (логічні  пари) і 8 завдань з короткою відповіддю.

Наприкінці посібника наводяться чотири тренувальні комплексні тести у форматі ЗНО. До всіх вправ тематичних контрольних тестів, зразків тестових завдань для самостійного розв’язування та комплексних тестів у кінці посібника дано відповіді для само­контролю.

 

Шановні абітурієнти!

Зовнішнє незалежне оцінювання з математики – нелегке випробування, котре проходять як одинадцятикласники, так і випускники попередніх років, що бажають вступити у вищі навчальні заклади.

Запропонований посібник допоможе вам самостійно або за допомогою викладача підготуватися до цього випробування. Спочатку треба згадати теоретичні відомості кожної теми. Радимо розглянути відповідні параграфи за посібником «Математика. Повний по­вторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання. Довідник + тести» (Автор Істер О. С., видавництво «Абетка»). Цей посібник містить основні теоретичні відомості, які проілюстровано достатньою кількістю прикладів, поданих із повними розв’язаннями.

Після цього розглянути зразки розв’язування завдань  та розв’язати контрольні тести. Далі слід приступити до самостійного розв’язування зразків тестових завдань. Спочатку необхідно розв’язати завдання із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих. Після цього приступити до розв’язування вправ на встановлення відповідності. У цих вправах кожне завдання містить інформацію, яку позначено цифрами і буквами. Виконуючи завдання, необхідно встановити  відповідність (утворити логічні пари). Далі пропонується розв’язати завдання із короткою відповіддю. Відповіддю до цих завдань є ціле число або скінчений десятковий дріб.

На думку автора, велику користь на заключному етапі підготовки до ЗНО (коли весь матеріал програми розглянуто) принесуть комплексні тести, які подано у посібнику. Вони допоможуть закріпити Ваші знання та провести тренувальне пробне зовнішнє оцінювання.

За наявності часу можна розглянути ще комплексні тести, запропоновані у посібнику «Математика. Комплексні варіанти завдань у тесовій формі. 20 варіантів». Він містить 20 варіантів типових завдань, що повністю відповідають специфікації ЗНО. Для самоконтролю у посібнику подано відповіді до всіх вправ всіх тестів та повні розв’язки 10 тестів.

 

 

Шановні вчителі!

Сподіваюсь, що запропонований посібник допоможе Вам у нелегкій праці підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Маю надію, що посібник стане у пригоді як під час індивідуальних, так і під час групових занять.

Всі вправи  цього посібника (як вправи контрольних тeстів, так і вправи зразків тестових завдань) відповідають типам вправ, запропонованих у посібнику «Математика. Повний повторювальний курс, підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання. Довідник + тести» (Автор Істер О. С., видавництво «Абетка»). Тому автор пропонує теоретичний матеріал та вправи згаданого посібника розглянути разом з учнями під час класних занять, а вправи даного посібника давати, як домашнє завдання.

Крім того даний посібник  можна застосовувати, як тематичні тести у відповідних класах, здійснюючи таким чином пропедевтику підготовки до ЗНО.

Автор

Попередня книга      Наступна книга